ZACHODNIOPOMORSKIE

Kamil Grosicki

(ur. 8 czerwca 1988 w Szczecinie) polski piłkarz występujący na pozycji napastnika lub skrzydłowego, reprezentant Polski, zawodnik francuskiego klubu Stade Rennais. Grosicki regularnie grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. W lutym 2008 roku zadebiutował w kadrze A w towarzyskim spotkaniu z Finlandią. Dotychczas w barwach narodowych wystąpił dwadzieścia siedem razy.

Radosław Majdan

(ur. 10 maja 1972 w Szczecinie) były polski piłkarz, wychowanek i wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin występujący na pozycji bramkarza; reprezentant Polski. W latach 2006–2009 był radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Po zakończeniu kariery zawodniczej, działacz piłkarski i trener bramkarzy. Występuje także jako komentator sportowy.

Monika Pyrek

(ur. 11 sierpnia 1980 w Gdyni) polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce. Olimpijka z Sydney (2000), Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu z 2006 roku. Reprezentantka kraju w pucharze Europy i drużynowych mistrzostwach Europy.

Marek Kolbowicz

(ur. 11 czerwca 1971 w Szczecinie) – polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z IO w Pekinie.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2008), uhonorowany tytułem Ambasadora Szczecina. Wygrywał plebiscyty na najpopularniejszego sportowca ziemi szczecińskiej.

Tomasz Frankowski

(ur. 16 sierpnia 1974 w Białymstoku) – polski piłkarz, który występował na pozycji napastnika, reprezentant Polski. Czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy, w której strzelił łącznie 167 goli, co daje mu jedno z czołowych miejsc na liście wszech czasów. Jest również członkiem Klubu 300 – zawodników o największej liczbie występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Olgierd Moskalewicz

Karierę piłkarską rozpoczął w miejskim klubie KSPN Spójnia Świdwin. Grał tam dwa sezony, zauważony przez drużynę Pogoni Szczecin, przeniósł się i zadebiutował w I lidze w 1992. Wystąpił w 340 meczach w ekstraklasie, zdobywając 75 bramek. Z Wisłą Kraków zdobył dwa mistrzostwa Polski, Puchar Ligi oraz Puchar Polski.

Maciej Stolarczyk

(ur. 15 stycznia 1972 w Słupsku) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy; były reprezentant Polski. Dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.Od czerwca 2009 zadebiutował w roli trenera – wraz z Leszkiem Pokładowskim poprowadził zespół rezerw Pogoni Szczecin

Wojciech Tomasiewicz

(ur. 18 czerwca 1969 w Ostródzie) – polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W 1988 r. przeszedł do Pogoni Szczecin, w której występował prawie 14 lat (z krótkimi przerwami na grę w amerykańskim Bostonie Faialance). Następnie reprezentował barwy niemieckiego FSV Wacker 90 Nordhausen, Arkonii Szczecin (jako grający trener), oraz klubu Orzeł Parzęczew, w którym wiosną 2006 zakończył karierę.

Dariusz Adamczuk

(ur. 21 października 1969 w Szczecinie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy i pomocnika, były reprezentant Polski.Pełni funkcję prezesa Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

Artur Bugaj

(ur. 22 października 1970 w Szczecinku) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika.W 2002 kupiła go Ceramika Opoczno, grająca na zapleczu ekstraklasy, Bugaj zdecydował się jednak na grę w Pogoni Szczecin, będąc kluczowym zawodnikiem i najlepszym strzelcem klubu w II lidze w sezonie 2003/2004.

Łukasz Zwoliński

(ur. 24 lutego 1993 w Szczecinie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w polskim klubie Pogoń Szczecin. Wychowanek KP Police, w swojej karierze reprezentował także barwy Arki Gdynia i Górnika Łęczna. Były reprezentant Polski do lat 20.

Jarosław Fojut

(ur. 17 października 1987 w Legionowie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy w polskim klubie Pogoń Szczecin.W 2006 roku uczestniczył w mistrzostwach Europy do lat 19 w Polsce. W turnieju tym był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski – zagrał we wszystkich trzech grupowych spotkaniach[14]. Rok później (2007) wziął udział w mistrzostwach świata U-20 w Kanadzie.